Skin coach

Pięć postanowień noworocznych, które każda z nas powinna wprowadzić w życie

Nowy Rok to dla wielu czas postanowień, czysta kartka, okazja do poukładania sobie życia od nowa. I super! Wiem, że masz pewnie wiele projektów na ten rok (a może nie masz ich wcale?), ale na pewno zmieścisz jeszcze parę,  za które Twoja skóra Ci się odwdzięczy.

POSTANOWIENIA:

#1 CODZIENNA PIELĘGNACJA – niby już o tym trąbiłam (konkrety masz TUTAJ), ale będę wałkować to w nieskończoność. Demakijaż, tonik i krem to 5 minut Twojej pracy wieczorem i 4 rano (pamiętaj, że oczyszczenie skóry i nałożenie kremu to powinny być Twoje pierwsze czynności po przebudzeniu, ponieważ krem potrzebuje co najmniej 20 minut, aby sie dobrze wchłonął. Poza tym, na zimę wybierajmy kremy natłuszczające, albo odwracajmy kolejność kremów – te na dzień używajmy na noc, a te na noc na dzień).

#2 DEMAKIJAŻ – nigdy nie kładź się spać w makijażu, skutkuje to zapchaniem się porów i powstaniem zaskórników. Chyba nie chcesz się obudzić z pryszczem na brodzie? Do demakijażu polecam oleje – jest ich wiele na rynku i są bardzo proste i szybkie w użyciu.

#3 DETOKS MAKIJAŻOWY – wolny dzień? I świetnie, przeznacz go na detoks od makijażu. Postaw na pielęgnację i wzbogać ją o jakąś witaminową maseczkę? Daj skórze pooddychać.

#4 POSTAW NA ZDROWĄ DIETĘ – to co jesz ma gigantyczny wpływ na to jak wygląda Twoja cera. Warto się pochylić nad tematem i może trochę ograniczyć batoniki? Dodatkowo pij dużo wody, wysypiaj się i postaraj się ograniczyć stres – to klucz do pięknej cery.

#5 ZRÓB PORZĄDEK W SWOICH KOSMETYKACH – wypadają z szafy, połowa jest otwarta, a z części już nie pamiętasz, kiedy korzystałaś? Przeznacz na to jeden dzień i zrób to porządnie. Sprawdź daty ważności, przeczytaj składy i zostaw tylko te, których naprawdę używasz i są dobre dla Twojej skóry.

Niby nic, a jednak. Trzymam kciuki! Dajcie znać w komentarzach, jakie są wasze postanowienia noworoczne?